Darmowy projekt systemu nawadniania z ofertą na materiał do samodzielnego montażu!

Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany

Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ścianyPixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany
 • Dostępność:Dostępny
 • Wysyłka w ciągu: 5 dni

50,00

Sprawdź koszty dostawy

Przesyłki są realizowane firmą DPD
19 zł - przedpłata na konto (do 20 kg)*
23 zł - płatność za pobraniem (do 20 kg)*

* Zakresy wagowe dla przesyłek są określane przy pomocy "wagi gabarytowej" i są naliczane automatycznie dla każdego zamówienia w koszyku. Jest to stosunek właściwej wagi produktu do jego objętości, co oznacze że produkt pomimo swojej lekkiej wagi może finalnie uzyskać większą wagę gabarytową, z której zostanie wyliczony koszt dostawy. Jest to związane z dużą objętością lub nieregularnym kształtem zamawianego produktu.

Dodaj do ulubionych
i-Raty - raty onlinei-Leasing - leasing online
 • Nr produktu:PG014

Szary moduł do budowy zielonej ściany, ogrodu wertykalnego Pixel Garden PG014. Wymiary 186 x 298,5x 90 mm

Zapytaj o produkt

Pomoc techniczna

sklep@podlane.plNapisz do Nas
Podziel się:
Ocena: 0 na 5 (Opinii: 0)Dodaj opinię

Opis i specyfikacja

Ogrody wertykalne Pixel Garden dają ogromne możliwości aranżacyjne. Niewielkie doniczki niczym piksele komponują się w barwne, bogate w detale obrazy. Pozwalają tworzyć rozmaite wariacje kolorystyczne – kwitnące mozaiki i wyszukane wzory florystyczne, budząc powszechny zachwyt.
System Piksel Garden cechuje unikatowy system nawadniania, chroniony zgłoszeniem patentowym. Montaż ścian kwiatowych nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy ani dużego wysiłku. System może być instalowany zarówno na otwartej przestrzeni, jak i wewnątrz budynków.

Zastosowanie zielonych ścian i ogrodów wertykalnych pixel garden

Produkty z serii Pixel Garden to artykuły przygotowane do tworzenia ozdobnych kwiatowych ścian roślinnych. Tego rodzaju zielone kompozycje doskonale nadają się zarówno do dekoracji i urządzania przestrzeni otwartych (ogrodów,  prywatnych i publicznych, parków, placów zabaw, parkingów firmowych), jak i wnętrz (domów, obiektów firmowych, instytucji, galerii handlowych, lokali użytkowych). Zaznaczyć należy, że ogrody wertykalne można dzięki kwitnieniu roślin skomponować nie tylko w kolorze zielonym, lecz także w wielu innych barwach.

Doniczki z odpowiednio dobranymi roślinami mogą zostać wykorzystane do skonstruowania ładnych i praktycznych ścian z kwiatów.Ciekawie zaaranżowana zielona ściana z roślin
w ogrodzie, na tarasie czy w pomieszczeniu może spełniać funkcje działowe, osłonowe oraz dekoracyjne. Tego typu konstrukcje świetnie również sprawdzają się do budowy płotów, ogrodzeń, altanek, a także przegród ogrodowych. Nie mniej efektownie prezentują się we wnętrzach jako niebanalne, żywe dekoracje ścian i pomieszczeń.
Aspekt dekoracyjny to tylko jedno z zastosowań efektownych ścian kwiatowych. Kolejnym jest ich funkcja reklamowa. Nowoczesne zielone ściany z roślin nie tylko ozdabiają, ale też mogą być nośnikiem treści marketingowych i przekazów komunikacji wizualnej. Doniczki z kolorowymi roślinami, podobnie jak piksele, mogą posłużyć do stworzenia na ścianie czy innej pionowej płaszczyźnie dowolnego obrazu, efektownej mozaiki czy atrakcyjnego komunikatu. Mogą to być zarówno ornamentalne motywy abstrakcyjne, jak i konkretne obrazy – znaki, symbole, firmowe logotypy, a nawet kompletne napisy. Jak więc widać, kwiatowe ściany dają wręcz nieograniczone możliwości, a wspaniały efekt zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni! Nie przegap takiej okazji na to, by skutecznie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Zamów dla swojej firmy spersonalizowaną ścianę kwiatową i promuj się nowocześnie.

Nawadnianie zielonej ściany / ogrodu wertykalnego

Kaskadowa konstrukcja ściany kwiatowej Pixel Garden nie tylko odpowiadana za niezwykły efekt wizualny, ale również jest to przemyślane i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na wygodne podlewanie całej instalacji przy pomocy tylko jednego przyłącza, np. węża ogrodowego, który musi być poprowadzony poziomo i obejmować wszystkie elementy najwyższego poziomu ściany kwiatowej.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, woda dostarczana do najwyższego „piętra” doniczek, przez specjalne otwory przelewowe, w optymalnej ilości dostaje się do wszystkich pozostałych poziomów instalacji. W ten sposób każda roślina znajdująca się na ścianie z kwiatów – czyli każdy pojedynczy piksel – jest w wygodny i funkcjonalny sposób odpowiednio nawodniony.

Sekretem optymalnego nawodnienia ściany z roślin, które nie jest ani przesadne, ani niedostateczne, jest fakt, iż woda dociera się do danego „piętra” tylko do poziomu określonego wysokością trzpienia. Nadmiar wody przedostaje się do niższych kondygnacji konstrukcji, odpowiednio odżywiając rośliny. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała ściana kwiatowa jest we właściwy sposób nawodniona.

Montaż / Konstrukcja

Konstrukcją pozwalającą na stworzenie modułowych ścian kwiatowych jest skrzynka, w której zainstalowane są doniczki. W przedniej części posiada ona tuleję przygotowaną do umieszczenia rośliny, w części tylnej – trzpień, którego poziom sięga donicy. Na boku oraz u spodu skrzyni znajdują się elementy ułatwiające montaż całej ściany z kwiatów. Poszczególne skrzynie łączy się ze sobą tak, aby powstały kolumny, które są do siebie idealnie dopasowane, zapewniając tym samym stabilność całej konstrukcji. Skomponowany w ten sposób ogród wertykalny może posiadać dowolną wysokość oraz wielkość. Moduł ściany z roślinami Pixel Garden mocuje się do pionowego, najlepiej drewnianego podłoża, przy użyciu wkrętarki, przy czym do każdego elementu należy użyć jednego wkrętu. Kluczowym elementem ściany zielonej jest charakterystyczny układ doniczek pod odpowiednim kątem nachyleni. Spełnia on dwojakie zadanie: po pierwsze – zapewnia roślinom tworzącym kompozycję właściwe nawodnienie, po drugie – nadaje całości niezwykłych walorów wizualnych i sprawia, że ściana z roślin nabiera imponującego, dekoracyjnego charakteru. Całość robi niesamowite wrażenie na osobach oglądających ścianę zieleni zarówno z bliska jak i z daleka, pod każdym kątem. Efekt końcowy jest naprawdę atrakcyjny – konstrukcja Pixel Garden tworzy wrażenie zwartej, pięknej ściany kwiatowej, zaś elementy techniczne są praktycznie niedostrzegalne.

UWAGA: Moduły do budowy zielonej ściany wysyłamy wyłącznie przy wcześniejszej zapłacie za zamówienie. Nie ma możliwości wysyłki z płatnością u kuriera - za pobraniem.

Ilość modułów na 1m218 szt
Średnica doniczki140 mm
Materiał wykonaniaPP PE HDPE
Kolor Szary
Wymiary186 x 298,5 x 90 mm
MontażWewnętrzny, Zewnętrzny
PrzeznaczenieZielone ściany, Ogrody wertykalne, Ściany kwiatowe
NawadnianieZintegrowane, Bezobsługowe, Moduły przepływowe
KonstrukcjaSystem wymiennych doniczek, System łączenia modułów

1. Przygotowane stelażu do samodzielnego montażu ogrodu wertykalnego

Na pionowej ścianie, stanowiącej oparcie dla zielonej ściany montujemy kratownicę z desek, lub listewek. Na każdy poziom zielonej ściany potrzebna jest co najmniej jedna listewka. Do takiej konstrukcji będzie przymocowany ogród wertykalny.

Istnieje możliwość zrobienia konstrukcji bez oparcia tj. wolnostojącej. W takim przypadku należy porządnie zaktowić skrajne belki do gruntu, a następnie na nich skonstruować kratownicę.


 

2. DIY montaż zielonej ściany w oparciu o moduły Pixel Garden

 

Do przymocowania modułów należy wykorzystać wkrętarkę i klasyczne wkręty do drewna. Wyoskiej jakości konstrukcja modułów jest stosunkowo sztywna co sprawie, że kształt każdego z modułów jest taki sam i montując je obok siebie na ścianie nie ma problemów z ich dopasowaniem. Każdy moduł posiada system łączenia co dodatkowo pomaga uzyskać jednorodną powierzchnię przy dokręcaniu modułów do kratownicy.


 

3. Montaż rury nawadniającej przebiegającej przez górny poziom modułów ogrodu wertykalnego

 

Otwornicą lub wiertłem na najwyższym poziomie modułów wykonujemy nawiercenia o średnicy 13-20 mm pozwalające przeciągnąć przez środek główną rurę zasilającą system nawadniania. Rura powinna być zakończona przy pomocy korka,początek rury powinien być wyposażony w odpowiednio dobraną złączkę do zailenia w wodę. Może to być przyłącze kranowe w przypadku wykorzystywania klasycznego węża ogrodowego lub złączka do rur PE jeżeli będzie to system zasilany z centralnego systemu nawadniania ogrodu.


 

4. Montaż odpowiednich kroplowników do nawadniania ogrodu wertykalnego

 

W każdej donicy z najwyższego poziomu we wcześniej osadzonej rurze PE montujemy przy pomocy specjalnego wycinaka kroplowniki odpowiadające za precyzyjne dozowanie wody do nawadniania zielonej ściany. W zależności od jej wielkości proponujemy kroplowniki z regulacja wypływu mające możliwość zmian objętości nawadniania w zakresie 1-20 l/h. Nawadnianie ścian wymaga indywiudalnego podejścia, dlatego przed jego wykonaniem zalecamy kontakt z nasyzmi specjalistami, którzy pomogą i odpowiednio zaprojektują instalację.


 

5. Podpięcie nawadniania do źródła wody oraz odprowadzenie nadmiaru wody

 

W tym kroku należy podpiąć system nawadniania do źródła wody poprzez wąż ogrodowy lub rurę PE, zależnie od możliwości przyłączeniowych. Należy też zastosować specjalny sterownik, który będzie w odpowiednim czasie uruchamiał system nawadniania lub w przypadku gdy jest to ściana zasilana ze zbiornika z wodą zastosować pompę ze sterownikiem czasowym. W dolnej części ściany należy zrobić odpływ nadmiaru wody z podlewania do instalacji kanalizacyjnej (w przypadku montażu wewnętrznego) lub przygotować drenaż pod ścianą w przypadku montażu zewnętrznego.


 

6. Montaż doniczek z  odpowiednio dobranymi roślinami

Kiedy konstrukcja zielonej ściany będzie już gotowa, możesz wreszcie zająć się zagospodarowaniem jej doniczek z roślinami, które będą odpowiadać za spektakularny efekt całej instalacji. Wybór roślin należy do Ciebie i zależy od Twojej koncepcji wizualnej. Możesz wybrać pachnące kwiaty i stworzyć przy ich pomocy zróżnicowaną, kwitnącą feerię barw lub zaplanowaną kolorową mozaikę, albo też zdecydować się na różnorodne odcienie bujnej zieleni, które sprawią wrażenie efektownego nowoczesnego żywopłotu. W podobny sposób można aranżować ogrody wertykalne, których starannie zaplanowana i wykonana konstrukcja doskonale ożywi każdą domową lub biurową przestrzeń.Zapraszamy do dodania opinii o Pixel Garden PG14 do budowy zielonej ściany

(5/5)

Wybierz swoją ulubioną markę

W celu usprawnienia korzystania z naszej strony stosujemy pliki cookie. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację naszych warunków stosowania plików cookie. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej. (Więcej o ciasteczkach) Polityka prywatności

Zamknij