rodzaje-linii-kroplujacych
Artykuly

Rodzaje linii kroplujących

Linie kroplujące to urządzenia nawadniające, które często spotyka się w prywatnych ogrodach oraz uprawach komercyjnych roślin. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej wydajności. Wybierając produkt tego typu, spotkasz linie kroplujące z kompensacją ciśnienia oraz bez kompensacji.

Z tego artykułu dowiesz się, czym różnią się linie kroplujące z kompensacją ciśnienia od linii kroplujących nieposiadających tej funkcjonalności.

Co wpływa na popularność linii kroplujących?

Sprawdzona i niezawodna konstrukcja linii kroplujących z kompensacją ciśnienia oraz bez tej funkcji pozwala na wydajne nawadnianie wielu rodzajów roślin. Linie kroplujące najczęściej wykonane są z polietylenu, w którym zatopiono kroplowniki. Wbudowany emiter zapewnia równomierne i długotrwałe nawadnianie Twoich roślin.

Nawadnianie roślin ogrodowych oraz uprawnych z wykorzystaniem linii kroplującej zapewni Ci znacznie niższe zużycie wody w porównaniu do standardowych zraszaczy. Nieważne, czy podlewasz niewielki ogród, czy duże areały upraw rolniczych – linia kroplująca zagwarantuje Ci wysoką wydajność oraz ekonomiczne zużycie wody. Ma to bardzo pozytywny wpływ nie tylko na rachunki za wodę, lecz także na ochronę środowiska, ponieważ zastosowanie linii kroplującej z kompensacją ciśnienia lub bez znacznie zmniejszy zużycie wody.

Linie kroplujące to bardzo uniwersalne urządzenia, które możesz łatwo przystosować do własnych potrzeb. Możesz łączyć linie ze sobą przy pomocy akcesoriów dostępnych na stronach sklepu. W celu bezpiecznego montażu oraz użytkowania wyposaż swoją instalację nawadniającą w specjalne szpilki, które pozwolą Ci na stabilny montaż linii kroplującej do podłoża. Sprawdź linie kroplujące dostępne w naszej ofercie sklepu.

Może cię również zainteresować: Jak zaprojektować system nawadniania kroplowego?

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia

Najczęściej linie kroplujące z kompensacją ciśnienia wybierane są do zastosowań profesjonalnych lub do dużych ogrodów. Zaawansowany technologicznie system kompensacji ciśnienia zapewnia równą dystrybucję wody na całej długości linii kroplującej. Szeroka ścieżka przepływu wody, w połączeniu z uniwersalnymi kroplownikami, stanowią najlepsze rozwiązanie do wydajnego i równomiernego podlewania Twoich roślin.

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia są szczególnie zalecane do nawadniania na nierównych terenach. Pozwalają na zachowanie zrównoważonego ciśnienia podlewania niezależnie od rzeźby terenu. Stosowanie linii kroplujących z kompensacją ciśnienia doskonale sprawdza się także w przypadku nawadniana dużych areałów upraw, ponieważ gwarantują równomierną dystrybucję wody na całym obszarze.

Sprawdź już teraz szeroki asortyment linii kroplujących z kompensacją ciśnienia, który znajdziesz na stronie naszego sklepu.

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia

Do nawadniania Twojego ogrodu lub upraw możesz stosować też mniej zaawansowany technologicznie model linii kroplujących bez kompensacji ciśnienia. Urządzenia tego typu także wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a ich kroplowniki nawadniają rośliny w wydajny sposób i są odporne na zabrudzenia.

Linie kroplujące tego typu dobrze sprawdzą się do nawadniania roślin o nieco mniejszych wymaganiach. W przypadku większych instalacji do podlewania warto łączyć linie w jedną pętlę, co powoli ograniczyć ryzyko nierównomiernego wypływu wody z kroplowników. Tego typu cechy użytkowe nie występują w liniach kroplujących z kompensacją ciśnienia

Szeroki wybór linii kroplujących bez kompensacji ciśnienia znajdziesz w naszym sklepie!

Czy linie kroplujące z kompensacją ciśnienia są droższe?

Wyposażenie linii kroplujących w system kompensacji ciśnienia wpływa na cenę produktu. Stosowanie linii kroplujących z kompensacją ciśnienia to idealne rozwiązanie dla większych upraw, które mieszczą się na nierównym terenie. Stosowanie bardziej zaawansowanych technologicznie linii kroplujących szczególnie zaleca się także do nawadniania roślin o bardziej wymagającym zapotrzebowaniu na wodę.

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia to ekonomiczny wybór pod względem ceny zakupu. Przeznaczone są do podlewania o mniejszej precyzji, a także w ogrodach lub uprawach o mniejszych areałach. Ich stosowanie terenie o nieregularnej rzeźbie może powodować problemy z równomierną dystrybucją wody na całym obszarze.

Przeczytaj także: Jak wykonać nawadnianie kropelkowe?

Jaki rodzaj linii kroplujących będzie odpowiadać Twoim potrzebom?

Zanim wybierzesz konkretny rodzaj linii kroplującej do Twojego ogrodu lub upraw, dokładnie przeanalizuj, jakie jest optymalne zapotrzebowanie w wodę Twoich roślin. Istotnym czynnikiem jest również obszar, który planujesz nawadniać. Zwróć szczególną uwagę na ukształtowanie terenu. Jeśli planujesz podlewać dużą powierzchnię o nieregularnym kształcie, to linie kroplujące z kompensacją ciśnienia o wiele lepiej sprawdzą się w takich warunkach.

Wszystkie typy i modele linii kroplujących z naszej oferty pochodzą od renomowanych producentów i mają pełną gwarancję. Wybierz sprawdzone rozwiązania do nawadniania i zapewnij sobie długą i bezproblemową eksploatację!

Zobacz: Jak układać linie kroplujące?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *