pompa-do-systemu-nawadniania
Artykuly

Jaką pompę do systemu nawadniania wybrać?

Dostarczanie roślinom wody jest konieczne, aby zapewnić im prawidłowy rozwój. Kluczowy element każdego systemu nawadniania stanowi pompa, która tłoczy wodę z ujęcia. Zwróć uwagę, że każdy typ ujęcia może wymagać zastosowania innego urządzenia. W tym artykule przeczytasz, jaka pompa do systemu nawadniania sprawdzi się najlepiej i na które elementy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jakie są rodzaje pomp do systemu nawadniania?

Wybór pompy do systemu nawadniania wodą ze studni to popularne rozwiązanie. Nic dziwnego, gdyż podlewanie ogrodu z sieci wodociągowej może generować spore koszty. Co prawda zapłacisz za wykonanie studni i zakup urządzenia, jednak po pewnym czasie inwestycja się zwróci, co z pewnością zauważysz na rachunkach.

Wykopanie studni głębinowej w celu zasilania pompy do systemu nawadniania jest korzystne w miejscach z niskim poziomem lustra wody podziemnej. Najpierw zacznij pracę, a potem zastanów się nad wyborem odpowiedniej pompy. Dopiero gotowe ujęcie wody pozwoli Ci poznać wszystkie parametry. Na ich podstawie ocenisz, jaką pompę do systemu nawadniania wybrać.

W przypadku studni o wysokim poziomie wód gruntowych, czyli o głębokości nie większej niż 8 metrów, możesz zastosować ssąco-tłoczące pompy do systemów nawadniania. Z ich pomocą będziesz tłoczyć wodę zarówno ze studni wierconych, jak i kopanych. Dobrym wyborem będzie sprzęt wyposażony w system samozasysający, który najpierw wypompowuje powietrze z rury ssącej, a następnie zasysa wodę. Automatyczne odpowietrzanie zwiększa komfort użytkowania urządzenia.

Przeczytaj również: Ile kosztuje system nawadniania?

Czym się kierować, wybierając pompy do systemu nawadniania?

Jeśli poziom lustra wody w Twoim ujęciu jest niższy niż 8 metrów, wybierz pompę głębinową, pracującą przy pełnym zanurzeniu. Nowoczesne urządzenia tego typu mają zaawansowaną budowę, co zapewnia długą, a zarazem wydajną eksploatację. Zakup wysokiej jakości pompy głębinowej wiąże się z większymi kosztami, ale nie warto na tym oszczędzać. Jakość wykonania zazwyczaj podąża za renomą marki, więc warto sięgać po propozycje najlepszych producentów.

Zwróć uwagę, aby dopasować moc i wydajność pompy do preferowanych zastosowań. Kupowanie najmocniejszej pompy „na zapas” to zbędny wydatek, który nie zapewni Ci oszczędności. Najczęściej w przydomowych ogródkach bardzo dobrze sprawdzają się pompy jednostopniowe. Natomiast konstrukcje wielostopniowe znajdą zastosowanie w przypadku wielkopowierzchniowych upraw.

Jeśli decydujesz się na montaż pompy głębinowej w studni kopanej, pamiętaj o umieszczeniu jej w rurze bądź specjalnej osłonie, co pozwoli na wydajne chłodzenie urządzenia podczas pracy.

Sprawdź już teraz szeroki wybór pomp ogrodowych i akcesoriów w naszym sklepie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę do systemu nawadniania?

Zbieranie wody deszczowej to ekologiczny sposób na tanie podlewanie Twojego ogrodu. Instalacja, która służy do magazynowania deszczówki, może przybierać różne formy i rozmiary. Wszystko zależy od zainwestowanych środków finansowych, ale z naszymi wskazówkami znajdziesz coś na każdą kieszeń.

Najprostsze systemy polegają na ustawieniu beczki pod ujściem jednej z rynien. Już niewielka inwestycja pozwala na zbieranie pewnych ilości wody, które następnie możesz wykorzystać do podlewania Twojego ogrodu. Na drugim końcu skali systemów do zbierania deszczówki znajdują się podziemne kolektory, do których spływa woda z całej powierzchni dachu.

Aby wykorzystać zebraną wodę, potrzebujesz pompy do systemu nawadniania. Nowoczesne i wydajne pompy do deszczówki marki Gardena idealnie sprawdzą się w każdym rodzaju zbiornika. Wystarczy umieścić urządzenie w jego wnętrzu i podłączyć do zasilania oraz systemu nawadniania w Twoim ogrodzie.

Już teraz sprawdź pompy do deszczówki, które są dostępne w naszym sklepie.

Wybór pompy do systemu nawadniania a niskie ciśnienie

Niskie ciśnienie wody w ujęciu przysparza trudności. W takich warunkach trudno o wydajne podlewanie. Co gorsza, zbyt niska wartość parametru negatywnie wpływa na żywotność sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pompy z falownikiem. To zaawansowane technologicznie urządzenie pozwala utrzymać zaprogramowane ciśnienie w Twojej instalacji hydraulicznej.

Falownik, dzięki dynamicznej zmianie prędkości obrotowej silnika, zapewni właściwą wartość parametru bez obciążania samego urządzenia. Kliknij link, aby poznać specyfikację nowoczesnej pompy wyposażonej w falownik.

Alternatywną opcją jest zastosowanie hydroforu. Jest to wydajne, lecz bardziej wymagające pod kątem instalacji rozwiązanie. Urządzenie tego typu jest wyposażone w wydajną pompę do systemu nawadniania, zbiornik hydroforowy, a także w niezbędne zabezpieczenia, które zapewnią wysoką trwałość.

W ofercie znajdziesz zestawy hydroforowe renomowanego producenta Gardena! Ponadto eksperci podpowiedzą Ci, jaka pompa do systemu nawadniania będzie najlepsza. Dzięki temu na pewno wybierzesz rozwiązanie, które wpisze się w zakres Twoich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *