pompa-do-systemu-nawadniania
Artykuly

Pompa do systemu nawadniania

Dostarczanie Twoim roślinom wody jest konieczne, aby rosły i były zdrowe. Kluczowym elementem każdego systemu nawadniania jest pompa, której rolą jest tłoczenie wody z ujęcia. Systemy nawadniania mogą się różnić od siebie pod względem źródła wody. Każdy typ ujęcia wymaga zastosowania innego rodzaju pompy. W tym artykule podpowiemy Ci, jaki rodzaj pompy do systemu nawadniania wybrać w zależności od typu ujęcia wody.

Jaką pompę do systemu nawadniania wybrać, aby zasilać ogród wodą ze studni o wyższym poziomie wody gruntowej?

Zasilanie pompy do systemu nawadniania wodą ze studni to popularne rozwiązanie. Podlewanie ogrodu wodą z sieci wodociągowej potrafi generować spore koszty. Koszt wykopania studni oraz zakup pompy i osprzętu zwraca się po pewnym czasie w postaci braku rachunków za wodę czerpaną z wodociągu. Wykopanie studni głębinowej w celu zasilania pompy do systemu nawadniania jest szczególnie korzystne w miejscach, gdzie poziom lustra wody podziemnej nie jest zbyt głęboki.

Zanim przystąpisz do wyboru Twojej nowej pompy do systemu nawadniania, zacznij od wykopania studni. Dopiero gotowe ujęcie wody pozwoli Ci poznać wszystkie parametry, na podstawie których dopasujesz pompę o właściwych parametrach.

W przypadku studni o wysokim poziomie wód gruntowych, czyli o głębokości nie większej niż 8 metrów możesz zastosować ssąco-tłoczące pompy do systemów nawadniania. Z ich pomocą możesz tłoczyć wodę tak ze studni wierconych, jak i kopanych. Warto wybrać model pompy wyposażony w system samozasysający, który najpierw wypompowuje powietrze z rury ssącej, a następnie zasysa wodę. Automatyczne odpowietrzanie zwiększa komfort użytkowania urządzenia.

Jaka pompa do systemu nawadniania sprawdzi się w studniach o niższym poziomie lustra wody?

Jeśli poziom lustra wody w Twoim ujęciu jest niższy niż 8 metrów, wybierz pompę głębinową pracującą w pełnym zanurzeniu. Nowoczesne urządzenia tego typu mają zaawansowaną budowę, co zapewnia długą i wydajną eksploatację. Zakup wysokiej jakości pompy głębinowej wiąże się z poniesieniem kosztów, ale nie warto na tym oszczędzać, jeśli zależy Ci na długiej i bezproblemowej eksploatacji.

Dopasuj moc i wydajność pompy do przewidywanego zużycia. Kupowanie najmocniejszej pompy „na zapas” to zbędny wydatek. Lepiej dopasować parametry urządzenia do rzeczywistych potrzeb. Dla większości prywatnych zastosowań ogrodowych dobrym wyborem są pompy jednostopniowe. Pompy do systemów nawadniania wielostopniowe zalecane są do komercyjnych upraw na dużych powierzchniach.

Jeśli decydujesz się na montaż pompy głębinowej w studni kopanej, to pamiętaj o umieszczeniu jej w rurze lub specjalnej osłonie, co pozwoli na wydajne chłodzenie urządzenia podczas pracy.

Sprawdź już teraz szeroki wybór pomp i akcesoriów w naszym sklepie. Wystarczy, że klikniesz poniższy link: https://www.podlane.pl/pompy-do-nawadniania–cat-87.

Pompy do systemów nawadniania zbierających deszczówkę – ekologiczne rozwiązanie

Zbieranie wody deszczowej to ekologiczny sposób na tanie podlewanie Twojego ogrodu. Instalacja służąca do magazynowania deszczówki może przybierać różne formy i rozmiary w zależności od ilości środków finansowych, które chcesz na nią przeznaczyć.

Najprostsze systemy polegają na ustawieniu beczki pod ujściem jednej z rynien. Niewielka inwestycja pozwala na zbieranie pewnych ilości wody, które następnie możesz wykorzystać do podlewania Twojego ogrodu. Na drugim końcu skali systemów do zbierania deszczówki znajdują się podziemne kolektory, do których spływa woda z całej powierzchni dachu.

Aby wykorzystać zebraną wodę, potrzebujesz pompy do systemu nawadniania. Nowoczesne i wydajne pompy do deszczówki marki Gardena idealnie sprawdzą się w każdym rodzaju zbiornika. Wystarczy umieścić pompę w jego wnętrzu i podłączyć do zasilania oraz systemu nawadniania w Twoim ogrodzie.

Już teraz sprawdź modele pompy do systemu nawadniania z wykorzystanie deszczówki, które są dostępne w naszym sklepie, klikając poniższy link: https://www.podlane.pl/pompy-do-deszczowki-cat-503.

Jaka pompa do systemu nawadniania sprawdzi się, gdy ciśnienie w Twoim ujęciu jest niskie?

Niskie ciśnienie wody w ujęciu przysparza trudności. W takich warunkach trudno o wydajne podlewanie, a także wpływa to negatywnie na żywotność pompy. Rozwiązaniem jest zakup pompy z falownikiem. To zaawansowane technologicznie urządzenie pozwala utrzymać zaprogramowane ciśnienie w Twojej instalacji hydraulicznej. Falownik, dzięki dynamicznej zmianie prędkości obrotowej silnika, zapewni odpowiednie ciśnienie bez zbędnego obciążania samego urządzenia. Kliknij poniższy link, aby poznać specyfikację nowoczesnej pompy wyposażonej w falownik: https://www.podlane.pl/pompa-podnoszaca-cisnienie-wz-900-smart-id-2244.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie hydroforu. Jest to bardzo wydajne rozwiązanie, ale jest też bardziej wymagające pod kątem instalacji i montażu. Urządzenie tego typu jest wyposażone nie tylko w wydajną pompę do systemu nawadniania oraz zbiornik hydroforowy, ale także w szereg zabezpieczeń, które zapewnią wysoką trwałość produktu.

W naszej ofercie znajdziesz zestawy hydroforowe renomowanego producenta Gardena. Kliknij poniższy link, aby poznać więcej szczegółów: https://www.podlane.pl/zestawy-hydroforowe-cat-453.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *