darmowy-projekt-nawadniania
Artykuly

Darmowy projekt nawadniania – czy to w ogóle możliwe?

W dobie wszechobecnych reklam często możesz napotkać na oferty, które wydają się zbyt korzystne, aby mogły być prawdziwe. Tym bardziej, gdy mówimy o projektowaniu nawadniania ogrodu. Instalacja systemu podlewania wiąże się przecież z poniesieniem niemałych kosztów.

Z tego wpisu dowiesz się, z czego składa się profesjonalny projekt systemu nawadniania ogrodu. Ponadto sprawdzisz, czy kwalifikujesz się do otrzymania takiego projektu całkowicie za darmo!

Z czego składa się projekt nawadniania?

Wykonanie projektu nawadniania to praca, którą najlepiej powierzyć specjalistom mającym dużą wiedzę oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Wybierając system nawadniania dla Twojego ogrodu, możesz zaoszczędzić niemałe kwoty, jeśli zdecydujesz się na zakup odpowiednich elementów. Co więcej, pierwotną wersję projektu nawadniania otrzymasz od nas całkowicie za darmo. Jest to zupełnie niezobowiązujące i dopiero po zapoznaniu się z jej treścią oraz ofertą cenową na poszczególne elementy zdecydujesz, czy chcesz dokonać zakupu systemu nawadniania.

Na projekt nawadniania Twojego ogrodu składa się szereg urządzeń. Projekt nawadniania dostarczamy w uniwersalnym formacie .pdf i zawiera on:

 • koncepcję rozmieszczenia zraszaczy i linii kroplujących,
 • dobór rur montażowych o odpowiednich średnicach,
 • dobór złączek do rur i podłączenia zraszaczy,
 • dobór elektrozaworów wraz z kolektorem i studzienką do ich montażu,
 • dobór optymalnych zraszaczy rotacyjnych i statycznych,
 • dobór sterownika nawadniania oraz odpowiedniego czujnika pogody,
 • rozprowadzenie linii kroplującej na rabatach i w donicach,
 • ofertę cenową na sprzęt z podziałem na poszczególne podzespoły na podstawie systemów nawadniania RainBird, Hunter i Toro.

Jakie korzyści niesie właściwy projekt nawadniania?

Nasi eksperci od lat tworzą od podstaw systemy podlewania. Dzięki temu ich wiedza i doświadczenie są bardzo szerokie. Doskonale wiedzą, jakie produkty sprawdzą się w danych warunkach pracy.

Kompleksowy projekt nawadniania zawiera wyselekcjonowane produkty renomowanych producentów. Zapewni Ci to wieloletnią eksploatację systemu. Ponadto Twój ogród będzie nawadniany w wydajny oraz efektywny sposób. Dzięki temu rośliny będą otrzymywać optymalną ilość wody, co wpływa korzystnie na rachunki oraz ochronę środowiska.

Po Twojej akceptacji przedłożonego projektu prześlemy Ci ostateczną wersję projektu wykonawczego. Zawiera ona wszystkie schematy, podłączenia oraz kompleksowe instrukcje niezbędne do samodzielnego montażu. Mając na uwadze Twój komfort, dokonujemy wstępnego skręcenia elementów. Dzięki temu będziesz miał pewność identyfikacji właściwych elementów na każdym etapie montażu. Dodatkowo otrzymasz od nas darmowy e-book pt. „poradnik nawadniania”. W bardzo przystępny sposób przedstawia on wszystkie etapy samodzielnego montażu zaprojektowanego systemu nawadniania.

Urządzenia wykorzystane w projekcie nawadniania pochodzą od renomowanych producentów, których asortyment znamy i sprzedajemy z powodzeniem od lat. Tylko stosowanie oryginalnych produktów zapewni Ci komfortowe, wydajne i ekologiczne użytkowanie instalacji nawadniania ogrodu. Wszystkie oferowane przez nas elementy systemu podlewania pochodzą od oficjalnych dystrybutorów danej marki w Polsce. Urządzenia objęte są standardowym okresem gwarancji, która jest zgodna z polityką każdego z wytwórców.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wiele praktycznych wskazówek związanych z automatycznymi systemami podlewania znajdziesz na naszym blogu. Wśród udostępnianych tam publikacji wyszukasz także niezliczone porady dotyczące założenia oraz posiadania wymarzonego ogrodu.

Jak możesz otrzymać darmowy projekt nawadniania?

Wykonanie darmowego projektu nawadniania to usługa przeznaczona dla naszych klientów. Wystarczy, że powierzchnia Twojego ogrodu nie przekracza 800 m2 i jesteś klientem indywidualnym.

W celu wykonania darmowego projektu nawadniania, poprosimy Cię o dostarczenie nam następujących parametrów:

 • wskazanie źródła wody wraz z ciśnieniem oraz przepływem,
 • podanie wymiarów działki z zaznaczeniem przeszkód dla nawadniania, takich jak: rabaty, ścieżki, altany oraz innych stałych obiektów mieszczących się w Twoim ogrodzie,
 • wskazanie różnic wysokości oraz spadków terenu,
 • podanie parametrów wodomierza albo kranu, z którego dostarczana jest woda do ogrodu,
 • podanie parametrów pompy znajdującej się w studni lub zbiorniku na deszczówkę.

Na podstawie przekazanych danych stworzymy darmowy projekt nawadniania Twojego ogrodu. Jeśli potrzebujesz porady lub wsparcia przy określaniu któregokolwiek z opisanych wyżej parametrów, skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób.

Darmowe wykonanie projektu nawadniania jest usługą przeznaczoną dla klientów indywidualnych. Nie wykonujemy darmowych projektów nawadniania dla architektów oraz projektantów ogrodów, którzy zarobkowo wykorzystują dostarczane koncepcje. Usługa nie jest także przeznaczona dla instytucji miejskich oraz projektów dotyczących przestrzeni publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *