ile-kosztuje-system-nawadniania
Artykuly

Ile kosztuje system nawadniania?

Nowoczesny system nawadniania sprawia, że podlewanie ogrodu przebiega w automatyczny oraz wydajny sposób. Zakup oraz montaż urządzeń niezbędnych do stworzenia systemu nawadniania kojarzy się z poniesieniem dużych nakładów finansowych.

W tym artykule podpowiemy Ci, z czego składa się oraz ile kosztuje system nawadniania odpowiadający Twoim potrzebom.

Jakie korzyści niesie montaż systemu nawadniania?

Podsiadanie systemu nawadniania w ogrodzie ma dużo zalet. O wielu korzyściach oraz praktycznych wskazówkach związanych z systemami nawadniania dowiesz się, czytając artykuły na naszym blogu.

Tutaj skupimy się na podstawowych zaletach, jakimi są:

 • wygoda – ponieważ nie musisz manualnie nawadniać swoich roślin (ma to niebagatelne znaczenie, zwłaszcza w przypadku większych ogrodów);
 • ekonomia – nowoczesne systemy nawadniania zapewniają oszczędne gospodarowanie zasobami wody (wpływa to niższe zużycie tej życiodajnej cieczy, co ma także realny wpływ na ochronę środowiska);
 • właściwe nawadnianie roślin – dzięki szerokiemu zakresowi regulacji pracy systemu nawadniania, Twoje rośliny będą zawsze podlewane w optymalny sposób.

Z czego składa się system nawadniania? Możemy tutaj wyróżnić kilka podstawowych elementów i akcesoriów:

 • sterownik – jest sercem całego układu, które zapewnia wydajną pracę instalacji,
 • czujnik deszczu – zapobiega włączaniu się zestawu podczas opadów atmosferycznych,
 • szereg elektrozaworów – zapewniają regulację pracy całego układu,
 • zraszacze – w ilościach stosownych do powierzchni ogrodu,
 • rury – zapewniające dystrybucję wody w instalacji (oraz szpilki potrzebne do ich montażu),
 • szybkozłącza,
 • rozdzielacze,
 • kroplowniki końcowe i rzędowe,
 • korki zamykające przepływ wody,
 • igły czyszczące.

Jak widać, nowoczesne systemy nawadniania składają się ze stosunkowo dużej liczby elementów. Odpowiednia kompozycja sprawia jednak, że układ będzie pracować we właściwy sposób. Nasi eksperci z przyjemnością podpowiedzą, jakie urządzenia wybrać, aby system podlewania na Twojej działce spełniał wszelkie oczekiwania.

Ile kosztuje system nawadniania?

Głównym czynnikiem wpływającym na odpowiedź na pytanie ile kosztuje system nawadniania, jest powierzchnia Twojego ogrodu. Najważniejsze jest precyzyjne określenie metrażu, na którym znajduje się trawnik oraz pozostałe rośliny. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, aby wybrać rozwiązanie będące wydajne i możliwie niedrogie.

Oferujemy gotowe zestawy systemów. Korzystamy wyłącznie z produktów renomowanych producentów, które znamy i oferujemy od dawna. Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze, dlatego niezawodna praca układu jest absolutnym priorytetem. Ponadto zupełnie za darmo stworzymy indywidualny projekt podlewania Twojego ogrodu na podstawie dostarczonych nam danych. O szczegółach projektu przeczytasz tutaj: Darmowy projekt nawadniania – czy to w ogóle możliwe?

Koszty instalacji mogą się nieco różnić z uwagi na charakterystykę konkretnego ogrodu, jednak w tym miejscu raz na zawsze musimy rozprawić się z mitem wysokich kosztów instalacji systemu nawadniania.

Gotowe zestawy nawadniania różnią się ceną w zależności od powierzchni ogrodu. Mówimy tutaj o orientacyjnych widełkach na poziomie:

 • 100 m2 – 1 150 zł,
 • 200 m2 – 2 000 zł,
 • 400 m2 – 2 900 zł,
 • 600 m2 – 3 500 zł,
 • 1000 m2 – 3 900 zł,
 • 1300 m2 – 5 000 zł.

Potraktuj tę inwestycję jako jednorazowy koszt, który należy ponieść, aby móc przez długie lata cieszyć się szeregiem korzyści. Ponadto efektywne zużywanie wody zapewni Ci oszczędności w postaci niższych rachunków.

Czy możesz samemu dokonać montażu systemu nawadniania?

Kluczem do samodzielnego montażu systemu nawadniania jest profesjonalnie przygotowany projekt oraz instrukcja. Wykonanie samemu instalacji nawadniającej może wydawać się skomplikowanym zajęciem, ale dzięki dostarczonym przez nas materiałom szybko przekonasz się, że wcale tak nie jest.

Nasi eksperci wykonają projekt optymalnego systemu nawadniania dla Twojego ogrodu niezależnie od jego powierzchni. Dzięki wnikliwej analizie parametrów powierzchni dopasujemy w optymalny i sprawdzony sposób elementy systemu nawadniania. Dlatego tak ważne jest, aby projekt wraz z instrukcją montażu wykonany został przez specjalistów z bogatym doświadczeniem.

Kupując u nas system nawadniania, masz pewność, że wszystkie elementy pochodzą od renomowanych producentów z ich oficjalnej sieci dystrybucyjnej. Dzięki temu otrzymujesz na wszystkie produkty gwarancję zgodną z polityką każdego z nich.

Dokładamy starań, aby proces samodzielnego montażu przebiegał w prosty sposób. Dlatego wraz z zakupionymi urządzeniami otrzymujesz kompletną i czytelną instrukcję montażu krok po kroku. Znajdziesz w niej wszystkie wskazówki, jak dokonać montażu na każdym z etapów. Schemat podziału na sekcje pozwoli Ci poznać lokalizację poszczególnych urządzeń, a także wykonać prace ziemne konieczne do instalacji systemu nawadniania. Schemat połączeń elektrycznych ułatwi Ci właściwe połączenie okablowania. Ponadto dokonujemy wstępnego skręcenia elementów zestawu przed wysyłką, co znacznie ułatwia montaż.

Sprawdź już dziś naszą ofertę zakupu gotowego systemu nawadniania i zapomnij raz na zawsze o żmudnym, ręcznym podlewaniu roślin!

Może cię także zainteresować: Przydatne akcesoria do systemów nawadniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *