sterowniki-nawadniania-czy-sa-oplacalne
Artykuly

Sterowniki nawadniania – czy są opłacalne?

Gdy wybierasz nowoczesny system nawadniania swojego ogrodu, być może zastanawiasz się, które elementy są niezbędne. Zakup całości potrzebnych rzeczy wiąże się przecież z poniesieniem niemałych wydatków.

Nowoczesne systemy nawadniania ogrodu składają się z wydajnych urządzeń. Dzięki temu tak skutecznie podlewają Twój ogród. Sterowniki nawadniania należą do istotnych elementów tej ogrodowej układanki. Sprawdź już teraz, jakie korzyści niesie ich montaż.

Dlaczego warto zamontować sterowniki nawadniania?

Systemy automatycznego nawadniania składają się z rur rozprowadzonych pod powierzchnią ziemi. Jest to swoisty krwiobieg, który pozwala w precyzyjny sposób nawadniać Twój trawnik oraz pozostałe rośliny. Sercem tego systemu są natomiast sterowniki nawadniania.

Dzięki ich obecności możesz ustawić zakres prac pozostałych elementów układu. W przypadku ich braku byłbyś skazany na manualne operowanie źródłem wody. W dobie rozwoju technologii ogrodniczych nie byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Na rynku można znaleźć sterowniki nawadniania o różnej charakterystyce. Mogą obsługiwać większe lub mniejsze systemy podlewania Twojego ogrodu. Ich wspólną cechą jest racjonalne i wydajne zarządzanie zużyciem wody. Jednocześnie Twój ogród jest podlewany w efektywny, zbilansowany sposób – nowoczesna technologia, na podstawie której produkowane są sterowniki nawadniania, wpływa na niższe rachunki za wodę. 

Jakie sterowniki nawadniania sprawdzą się w Twoim ogrodzie?

Asortyment sterowników nawadniania jest szeroki. Wysokiej jakości produkty renomowanych marek znajdziesz na stronie naszego sklepu. Strona główna zaprowadzi Cię wprost do naszej bogatej oferty. Możesz wybierać do woli, szukając modelu dopasowanego do Twoich potrzeb.

Sterowniki nawadniania dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrze. W obu przypadkach ich główną funkcją jest zapewnienie dostępu wody do układu podlewania zainstalowanego na Twoim ogrodzie. Sterowniki nawadniania zewnętrzne wykonane są z materiałów zapewniających odporność na warunki atmosferyczne. Z kolei sterowniki nawadniania wewnętrzne wymagają montażu wewnątrz pomieszczeń lub umieszczenia ich w hermetycznych puszkach monterskich. 

Sterowniki nawadniania pod względem zasilania dzielimy na:

  • sterowniki nawadniania sieciowe: zasilane z sieci elektrycznej,
  • sterowniki nawadniania bateryjne: zasilane z baterii.

Do mniejszych instalacji nadadzą się sterowniki nawadniania nakranowe. Są zasilane z baterii i mają regulację cyklów podlewania. Są bardzo łatwe w montażu, a dzięki intuicyjnemu interfejsowi pozwalają na łatwe programowanie. Sterowniki nawadniania na kran należą do relatywnie niedrogich produktów.

Gdy masz większą instalację, która podzielona jest na wiele sekcji, warto zainwestować w bardziej zaawansowany model. Nowoczesne sterowniki nawadniania pozwalają na niemal bezobsługowe podlewanie nawet najbardziej okazałych ogrodów.

Zaawansowane opcje ustawień pracy systemu nawadniania można regulować bezpośrednio w urządzeniu lub wybrać jeden z najnowszych modeli z modułami Wifi oraz Bluetooth. Wystarczy, że ściągniesz aplikację na swój smartfon lub komputer, aby dowolnie regulować pracę Twojego systemu nawadniania.

Precyzyjna irygacja ogranicza koszty utrzymania ogrodu

Nowoczesne sterowniki nawadniania zapewnią Twojemu systemowi precyzyjne działanie. Woda nie będzie dostarczana przez cały czas, a jedynie wtedy, gdy podlewanie jest najbardziej efektywne. Oszczędność zużycia życiodajnej wody korzystanie wpłynie na środowisko naturalne, gdzie niedobory w tym zakresie są coraz większe.

Wydajne gospodarowanie wodą używaną do podlewania zapewni Ci również realne oszczędności finansowe. Najnowsze sterowniki nawadniania są wyposażone w programowanie pracy na podstawie danych pogodowych. Urządzenie pobiera z Internetu aktualne dane na temat warunków atmosferycznych i na ich podstawie modyfikuje pracę tak, aby system nawadniania dział w wydajny sposób. W przypadku wykrycia opadów ogranicza zakres nawadniania. Ma to wymierne korzyści pod względem zużycia wody.

Gdy kupujesz jeden z nowoczesnych sterowników nawadniania, dokonujesz inwestycji. Jej zwrot dokonuje się relatywnie szybko. Dodatkowo rozsądne gospodarowanie zasobami wody jest ze wszech miar działaniem proekologicznym. 

Nowoczesne rozwiązania zapewniają większy komfort

Gdy decydujesz się na zakup nowoczesnych systemów irygacyjnych, zwiększa się także Twój komfort. Instalacja wykonana z wykorzystaniem urządzeń najnowszej generacji jest praktycznie bezobsługowa. Ty możesz odpoczywać, a Twój ogród jest nawadniany w najbardziej wydajny sposób.

Wybierając sterowniki nawadniania na wifi, Twój smartfon lub komputer staje się centrum dowodzenia całym systemem. Możesz korzystać z wygodnej obsługi oraz monitorować jego pracę z dowolnego miejsca w Twoim domu. 

Zapoznaj się już dziś z naszą bogatą ofertą sterowników nawadniania. Spraw, że Twój ogród będzie podlewany według najnowszych standardów. Poza oczywistą wygodą taka decyzja sprawi również, że zużycie wody będzie mniejsza. Ma to pozytywny wpływ na rachunki oraz środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *