Artykuly

Inteligentne systemy nawadniania. Propozycje firmy Gardena

Właściwe podlewanie roślin to podstawa pielęgnacji każdego ogrodu oraz trawnika. Aby ułatwić sobie pracę, możesz zdecydować się na nowoczesne oraz inteligentne nawadnianie. Gardena, Rain Bird czy Hunter to tylko niektóre marki, których propozycje powinieneś wziąć pod uwagę.

Ekonomiczne i nowoczesne nawadnianie ogrodu – Gardena, Rain Bird czy Hunter?

Wśród firm dostarczających systemy nawadniania trawników i ogrodów na szczególną uwagę zasługuje 3 liderów branży. Każdy z nich ma w ofercie różnego rodzaju zraszacze i sterowniki do nich. Dzięki nim Twój ogród codziennie będzie odpowiednio podlany!

Jeśli zależy Ci, aby szybko zainstalować system nawadniania i mieć pewność, że każdy jego element będzie dopasowany do reszty, sprawdź propozycje marki Gardena. 

Dlaczego system właśnie tej marki polecany jest do podlewania trawników i ogrodów? W jaki sposób ułatwi Ci nawadnianie? Gardena to jedyny producent, w którego ofercie znajdziesz wszystkie potrzebne elementy: od zraszaczy po rury, złączki i odpowiednie zawory. Dzięki temu nie będziesz tracił czasu na szukanie informacji o tym, czy wybrane komponenty na pewno będą do siebie pasowały. 

Wszystkie produkty marki Gardena zostały też dokładnie opisane i tak zaprojektowane, aby maksymalnie uprościć montaż i późniejsze użytkowanie. Ułatwienie to zapewnia Ci opatentowana technika „Quick&Easy”. Usprawnia ona np. łączenie i regulację pracy dysz.

Podziemny, automatyczny system nawadniania Gardena

Trawnik o dużej powierzchni oznacza zwykle czaso- i pracochłonne podlewanie. Możesz to zmienić, instalując odpowiedni system nawadniania. Jeśli zdecydujesz się na system podziemny, oszczędzisz czas i wodę. Nie będziesz także musiał rozkładać na całym terenie węży ogrodowych – wszystkie niezbędne elementy systemu znajdą się pod ziemią. Wynurzalne zraszacze, wystające ponad powierzchnię trawy tylko na czas podlewania, nie zepsują więc estetyki trawnika. To umożliwi Ci również swobodne koszenie trawy lub granie z dziećmi w piłkę – zraszacze schowane pod powierzchnią murawy będą bezpieczne. Dowiedz się, jakie zraszacze do trawnika wybrać w osobnym artykule!

Takie rozwiązanie umożliwi Ci także samodzielne zaprojektowanie systemu z uwzględnieniem kształtu trawnika oraz znajdujących się na nim elementów architektury – takich jak alejki, pergole czy place zabaw. Wśród produktów marki Gardena znajdziesz rozdzielacze oraz zraszacze do nawadniania (np. turbinowe, wahadłowe), dzięki którym idealnie dopasujesz natężenie i kierunek strumienia wody. 

Jakie jeszcze rozwiązania marki usprawnią automatyczne nawadnianie? Gardena daje Ci możliwość instalacji nowoczesnej aplikacji i zdalnego zarządzania podlewaniem ogrodu. Za pomocą aplikacji możesz też sterować innymi elementami – np. robotem koszącym albo oświetleniem ogrodu. Zobacz, jakie korzyści daje automatyczny system nawadniania.

Inteligentne podlewanie rabat, czyli system nawadniania kropelkowego

Jeśli w ogrodzie uprawiasz warzywa lub kwietne rabaty, na tarasie masz donice z roślinami ozdobnymi, a wzdłuż ogrodzenia posesji – żywopłot, przemyśl wprowadzenie systemu nawadniania kropelkowego.

Czym wyróżnia się ten sposób podlewania roślin? Kropelkowe nawadnianie (Gardena, ale też dowolnej innej marki) sprawia, że delikatny strumień wody pada bardzo blisko gleby. Dzięki temu podlewasz od razu korzenie roślin, nie narażając liści na oparzenia i zniszczenie. Taki system nawadniania ułatwi Ci też pielęgnację młodych, jeszcze słabo ukorzenionych roślin.

Co wyróżnia kropelkowe nawadnianie Gardena? Zależnie od potrzeb roślin i planu ogrodu, dzięki rozwiązaniom tej znanej marki będziesz mógł łączyć ze sobą różne dysze i zraszacze. Możesz więc bez przeszkód korzystać zarówno z dyszy zamgławiającej, pełnoobrotowych zraszaczy, jak i innych opcji. Micro-Drip-System, czyli system wykorzystany do nawadniania kropelkowego marki Gardena, sprawi, że zapewnisz roślinom naprawdę łagodny strumień wody!

Systemy nawadniania trawników i ogrodów marki Gardena to nowoczesne propozycje do każdego ogrodu! Nawet jeśli sądzisz, że techniczne nowinki przerastają Twoje możliwości, szybko zmienisz zdanie, jeśli wybierzesz nawadnianie Gardena! Przekonaj się, jak pięknie mogą wyglądać rośliny w Twoim ogrodzie.

Przeczytaj również: Montaż kropelkowego systemu nawadniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *