konewka-podlewanie
Artykuly

Jak działa automatyczna konewka?

Automatyczna konewka Gardena City Gardening to produkt dla Ciebie, jeśli posiadasz kwiaty doniczkowe lub balkonowe. Jej zadaniem jest pomoc w podlewaniu roślin, głównie podczas nieobecności w domu, ale również podczas wykonywania codziennych obowiązków. 

Konewka to w pełni automatyczny system. Jego zadaniem jest nawadnianie kropelkowe. Sprawdź, w jaki sposób działa konewka od Gardeny i dlaczego jej zakup będzie dobrą inwestycją!

Na jakiej zasadzie działa automatyczna konewka od Gardeny?

Konewka Gardena City Gardening jest w pełni zautomatyzowanym narzędziem, które wykorzystuje system nawadniania kropelkowego. Dzięki niemu możliwe jest podlanie do 25 roślin posadzonych w okrągłych doniczkach o średnicy 30 centymetrów lub 6 skrzynek balkonowych. W większości przypadków jeden zestaw wystarcza na podlanie wszystkich roślin w domu lub na balkonie.

W skład zestawu wchodzą:

  • transformator – dzięki niemu pompa włącza się i podaje odpowiednią ilość wody do doniczek;
  • pompka zanurzeniowa – umieszczona jest w pojemniku z wodą, za jej pomocą ta jest zasysana i trafia do rurek rozdzielczych;
  • 25 kroplowników rzędowych – umieszczone są w doniczkach i nawadniają znajdujące się w nich rośliny;
  • 10 metrów rury rozdzielczej o średnicy 4,6 milimetrów – nią woda przedostaje się z pojemnika do kroplowników;
  • 15 uchwytów utrzymujących rurę – dzięki nim zarówno kroplowniki, jak i rurki rozdzielające pozostają na swoim miejscu;
  • 2 zaślepki do pompy – umożliwiają rozbudowę systemu;
  • 1 igła czyszcząca – przydatna w razie zatkania się otworów w kroplownikach;
  • 3 zaślepki do kroplowników – przydatne do rozbudowy systemu oraz w sytuacji, kiedy uznasz, że ziemia w którejś z doniczek nie powinna być nawadniana.

Oprócz tego konewka daje się rozbudowywać poprzez podpinanie dodatkowej rury rozdzielczej, uchwytów oraz kroplowników. Maksymalna liczba dodatkowych kroplowników wynosi 40, co umożliwia nawodnienie nawet 40 roślin doniczkowych lub 9 skrzynek balkonowych. Konewkę można również rozbudować o czujnik deszczu lub wilgotności, który odłączy zasilanie wody, kiedy wilgotność ziemi w doniczkach będzie wskazywała na brak konieczności dodatkowego podlania. Takie rozwiązanie ponownie włączy system, gdy ziemia będzie zbyt sucha. Dzięki temu kwiatki nie uschną i nie zwiędną od przelania.

Do podłączenia konewki konieczny jest jedynie pojemnik z wodą, w którym zanurza się pompę. Rośliny można więc podlewać nawet w dalekiej odległości od kranu. Dzięki transformatorowi z włącznikiem czasowym pompa włączana jest raz dziennie na jedną minutę. W tym czasie podaje do doniczek ilość wody ustaloną przez 1 z 13 programów. Węże nawadniające oraz kroplowniki dostarczają wodę dokładnie w miejsce, w którym ta jest potrzebna. Rośliny nie będą ani przelane, ani przesuszone.

Dlaczego zakup automatycznej konewki to dobra inwestycja?

Automatyczna konewka sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy w domu nie ma nikogo. Takie urządzenie będzie podlewało rośliny automatycznie, dzięki czemu nie będziesz musiał prosić rodziny czy sąsiadów o przysługę. Konewka może również pomagać na co dzień i dbać o regularność nawadniania kwiatów. Zapominalscy z pewnością docenią takie rozwiązanie.

Automatyczna konewka dba o to, żeby przepływ wody był kontrolowany przez elektronikę. To oszczędza Twój czas i zapewnia Ci wygodne użytkowanie.

Chociaż zestaw można rozbudowywać, to podstawowa wersja nadaje się do użytkowania zaraz po zakupie. Dodatkowo samodzielne skonstruowanie systemu jest bardzo proste, więc z pewnością bezbłędnie poradzisz sobie z tym zadaniem.

Automatyczna konewka wyposażona jest w transformator, który ma 13 wbudowanych programów. Pozwalają one na dozowanie odpowiednich ilości wody do doniczek. Takie rozwiązanie jest przydatne w sytuacji, kiedy zdarza Ci się przelać lub przesuszyć rośliny. Konewka sprawi, że zawsze będą piękne i zdrowe.

Konewka działa niezależnie od źródła wody, a więc nie musi być podłączona do kranu. Takie rozwiązanie pozwala na podlewanie wszystkich roślin, niezależnie od tego, w którym miejscu domu lub balkonu się znajdują. Ekonomicznym pomysłem będzie podłączenie jej do zbiornika na deszczówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *