Artykuly

Jaki jest koszt systemu nawadniania ogrodu?

Inwestycja w nowoczesny system nawadniania zapewnia wyższy komfort i wydajność podstawowej pielęgnacji roślin, czyli podlewania. Wiele osób zastanawiając się, ile kosztuje system nawadniania ogrodu, zakłada, że instalacja automatycznego systemu nawadniania wiąże się z poniesieniem wysokich nakładów finansowych. Tymczasem wcale nie musi tak być! Z tego artykułu dowiesz się, ile kosztuje system nawadniania ogrodu i co wchodzi w jego skład.

Jakie korzyści niesie i ile kosztuje system nawadniania ogrodu?

Decyzja o instalacji w Twoim ogrodzie systemu nawadniania niesie wiele korzyści, które przekładają się na większą wygodę codziennego użytkowania. Zanim wskażemy, ile kosztuje system nawadniania ogrodu, warto zapoznać się z zaletami oferowanymi przez to nowoczesne rozwiązanie.

 • Komfort użytkowania – wybór nowoczesnego i wydajnego systemu nawadniania zapewni Ci, że raz na zawsze zapomnisz o manualnym podlewaniu Twojego ogrodu. Zaawansowane technologicznie czujniki oraz funkcje, które łatwo ustawisz w panelu sterowania urządzenia, sprawią, że proces podlewania będzie przebiegać w pełni automatycznie.
 • Mniejsze zużycie wody – technologia projektowania i konstrukcji najnowszych systemów nawadniania jest ukierunkowana na maksymalną wydajność i minimalne zużycie wody. Reasumując, to ile kosztuje system nawadniania ogrodu stanowi jedynie część kosztów, które wiążą się z podlewaniem roślin. Dzięki racjonalnej gospodarce zasobami wody poprzez wydajne podlewanie po zakupie systemu nawadniania zaoszczędzisz znaczne kwoty na rachunkach za wodę.
 • Nawadnianie Twoich roślin w najbardziej wydajny sposób – zaawansowana technologia oraz rozbudowany zakres regulacji zagwarantują precyzyjne podlewanie Twojego trawnika, a także pozostałych roślin. W celu podlewania nie jest konieczne Twoja obecność, więc nawet podczas dłuższej podróży lub urlopu masz pewność, że Twoje

Korzyści płynące z tego nowoczesnego i bardzo wydajnego rozwiązania są oczywiste. W kolejnych akapitach omówimy, co ma wpływ na to, ile kosztuje system nawadniania ogrodu. Wiele zalet dotyczących automatycznych systemów nawadniania znajdziesz na stronie naszego sklepu, klikając poniższy link: https://www.podlane.pl/cms/nawadnianie.

Czy rozmiar działki wpływa na to, ile kosztuje system nawadniania ogrodu?

Powierzchnia trawnika i obszaru roślin uprawnych należy do głównych czynników wpływających na to, ile kosztuje system nawadniania ogrodu. Wynika to z ilości materiałów i elementów potrzebnych do stworzenia kompleksowego systemu nawadniania. W przypadku ogrodów o większej powierzchni niezbędne jest wykonanie projektu, a następnie zamówienie wszystkich potrzebnych komponentów.

Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty naszego sklepu, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne elementy systemu nawadniania. Kliknij poniższy link, aby poznać ofertę zakupu elementów systemu nawadniania renomowanego producenta Gardena: https://www.podlane.pl/nawadnianie-ogrodu–cat-431.

Ile kosztuje system nawadniania ogrodu i z czego się składa?

Wraz z rozwojem technologii automatycznych systemów nawadniania coraz większą rolę odgrywają sterowniki elektroniczne oraz czujniki. Zakup urządzeń wykonanych według najnowszych technologii wpływa na to, ile kosztuje system nawadniania ogrodu, ale stosowanie właśnie najnowszych rozwiązań sprawia, że koszty podlewania będą znacznie mniejsze.

Przykładem takiego urządzenia jest czujnik deszczu. Dzięki wykonywanym przez niego pomiarom wilgotności system nawadniania nie włączy się podczas deszczu lub po ustąpieniu odpadów, gdy gleba wciąż jest odpowiednio wilgotna. Brak uruchomienia automatycznego podlewania, gdy wilgotność jest na odpowiednim poziomie, pozwala zaoszczędzić pokaźne kwoty na rachunkach za wodę.

Nowoczesny system nawadniania składa się z następujących elementów:

 • sterownik, który jest jednostką zawiadującą całym systemem – bez niego wydajna praca całego układu nie jest możliwa (zaawansowany sterownik znajdziesz tutaj: https://www.podlane.pl/sterownik-nawadniania-4030-classic-gardena-id-107),
 • elektrozawory w ilości stosownej do powierzchni ogrodu,
 • zraszacze w równie stosownej ilości,
 • szybko złącza oraz rozdzielacze potrzebne do łączenia elementów lub sekcji,
 • rury potrzebne do dystrybucji wody pomiędzy elementami układu,
 • kroplowniki rzędowe oraz końcowe,
 • korki zamykające na zakończeniach układu,
 • urządzenia do czyszczenia,
 • dodatkowe czujniki, takie jak opisany powyżej czujnik deszczu.

Czy samodzielny montaż ma wpływ na to, ile kosztuje system nawadniania ogrodu?

Wybierając systemy nawadniania z oferty naszego sklepu, otrzymasz projekt nawadniania na podstawie otrzymanych od Ciebie parametrów. Na jego podstawie zakupisz wszystkie potrzebne elementy systemu automatycznego podlewania. Czynnikiem wpływającym na to, ile kosztuje system nawadniania ogrodu, jest koszt związany z montażem.

Zamawiając nowoczesny system nawadniania z naszej oferty, otrzymasz obszerną instrukcję montażu oraz przygotowania odpowiednich sekcji na Twoim ogrodzie. Wstępne skręcenie zamawianych elementów jeszcze bardziej ułatwi Ci samodzielny montaż systemu nawadniania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.