roboty-koszace-ranking-2023
Artykuly

Roboty koszące – ranking 2023

Zakończenie sezonu ogrodowego to dobry moment do wytyczenia planów na nowy rok. Coraz więcej właścicieli ogrodów decyduje się na zakup nowoczesnych rozwiązań służących do pielęgnacji trawników, takich jak roboty koszące. 2023 rok w Twoim ogrodzie może upłynąć pod znakiem wygodnego automatycznego koszenia trawnika. Na co zwrócić uwagę wybierając roboty koszące? Ranking 2023 pomoże Ci sprawdzić, które produkty są warte uwagi!

Na co zwrócić uwagę, wybierając roboty koszące na 2023 rok?

Roboty koszące coraz częściej zastępują popularne kosiarki ogrodowe. Główną korzyścią dla użytkownika jest pełna automatyzacja czasochłonnej czynności, jaką jest koszenie trawy. Działa to na podobnej zasadzie jak znane już dobrze w Polsce odkurzacze automatyczne.

Konstrukcja robotów koszących znaczne różni się od klasycznych kosiarek. Automatyczne urządzenia koszące zasilane są energią elektryczną pochodzącą z akumulatorów. Od pojemności wbudowanych baterii zależy czas pracy urządzenia. Gdy poziom naładowania akumulatora osiągnie niski poziom, urządzenie samoczynnie wróci do stacji dokującej i rozpocznie ładowanie. Poza tym roboty koszące nie mają koszy na skoszoną trawę. Zamiast tego dużego i ciężkiego pojemnika zastosowano urządzenie do mielenia pokosu (mulczowanie), który następnie służy za naturalny nawóz do trawy.

Zespół noży tnących trawę może mieć różną szerokość. Urządzenia wyposażone w szerszy zestaw tnący przeznaczone są do koszenia muraw o większej powierzchni. Roboty koszące wyposażone w szersze zestawy noży oraz mające wydajniejsze akumulatory mają zazwyczaj wyższą cenę zakupu. Zwróć uwagę na te elementy podczas zakupów!

Szeroki wybór robotów koszących idealnych na 2023 rok oraz akcesoriów znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź aktualne promocje na automatyczne kosiarki.

Roboty koszące 2023 – Robomow

Firma Robomow jest jednym z pierwszych na świecie producentów zautomatyzowanych kosiarek do trawy. Izraelskie przedsiębiorstwo powstało w 1995 roku, a trzy lata później pierwsze roboty koszące trafiły do pierwszych klientów.

Roboty koszące Robomow charakteryzują się estetyczną obudową w kolorze ciemnozielonej murawy. Producent oferuje dwie linie produktów.

  • Seria RT – urządzenia z zespołem noży o szerokości 18 cm przeznaczone do trawników o powierzchni do 700 m2. Maksymalny nachylenie murawy, jakie mogą obsłużyć roboty koszące RT, wynosi 30%. Czas ładowania akumulatorów do pełna to 90 minut
  • Seria RK – zaawansowane technologicznie roboty koszące wyposażone w zestawy noży o szerokości od 21 do 42 cm. Urządzenia mogą wydajnie kosić trawniki o powierzchni do 4000 m2. Maksymalne nachylenie murawy może wynosić 45%. Czas ładowania baterii urządzenia wynosi od 60 do 120 minut.

Sprawdź roboty koszące Robomow z naszej oferty.

Roboty koszące z rankingu 2023 – Husqvarna

Husqvarna to szwedzkie przedsiębiorstwo produkujące wysokiej jakości sprzęt ogrodowy, leśniczy i stolarski. W asortymencie szwedzkiej firmy znajdują się dwie polecane serie automatycznych robotów koszących z naszego rankingu 2023.

  • Automower – roboty koszące z tej serii, w zależności od modelu, mogą obsługiwać trawniki o powierzchni od 600 do aż 5000 m2. Szerokość zestawu noży może wynosić od 17 do 24 cm. Poziom nachylenia murawy może z kolei wynosić od 25% do 45% w przypadku robotów z napędem jednej osi. Zaawansowane technologicznie modele, wyposażone w napęd na wszystkie koła, mogą skutecznie kosić murawy o nachyleniu aż do 70%. Wśród modeli Automower znajdziesz sprzęty przeznaczone do prywatnego i profesjonalnego załadunku. Wszystkie roboty koszące Husqvarna wyposażone są w wydajne baterie, które zapewniają długą pracę i krótki czas ładowania.
  • Ceora – najbardziej zaawansowane roboty koszące przeznaczone do profesjonalnego użytku. Mogą obsługiwać murawy o powierzchni wynoszącej aż do 40000 m2. Maksymalne nachylenie terenu może wynosić 20%.

Roboty koszące Husqvarna na 2023 rok wyposażone są w panel sterowania. Możesz także kontrolować ich pracę przy pomocy aplikacji na smartfony. Sprawdź wyjątkowe oferty na roboty koszące Husqvarna z oferty naszego sklepu.

Ranking robotów koszących 2023 – marka Gardena

Gardena to niemiecka firma wytwarzająca artykuły i narzędzia ogrodnicze wysokiej jakości. Roboty koszące niemieckiej marki noszą nazwę Sileno i występują w trzech konfiguracjach.

  • Sileno minimo – kompaktowe roboty do niewielkich trawników o powierzchni do 500 metrów. Nowoczesny i cichy silnik wydajnie kosi murawy o nachyleniu do 25%. Szerokość zestawu noży koszących to 16 cm. Czas pracy urządzeń z tej serii wynosi ok. 70 min, a ładowanie akumulatora do pełna trwa ok. 75 minut.
  • Sileno city – średniej wielkości modele przeznaczone są do trawników o powierzchni wynoszącej 400 lub 600 m2. Zestaw noży ma szerokość 16 cm. Maksymalny kąt nachylenia murawy może wynosić 35%. Czas ładowania akumulatorów wynosi ok. 75 minut, natomiast czas pracy to 65 min.
  • Sileno life – roboty koszące Gardena przeznaczone do obsługi muraw o powierzchni do 1500 m2. Szerokość modułu koszącego wynosi 22 cm. Czasy pracy oraz ładowania baterii wynoszą ok. 60 minut.

Wszystkie modele automatycznych kosiarek Gardena sterowane są za pomocą wbudowanego panelu lub aplikacji na smatrfony. Sprawdzone roboty koszące Gardena znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Nasz ranking robotów koszących obejmuje modele marek Robomow, Husqvarna i Gardena. To właśnie one oferują innowacyjne produkty, które zdobywają coraz większą popularność. Wszystko znajdziesz w naszym sklepie podlane.pl. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *