Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2

Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2
  • Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2
  • Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2
  • Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2
  • Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2
  • Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2
  • Dostępność:W magazynie
  • Wysyłka w ciągu: 10 dni

11257,23

Sprawdź koszty dostawy

Dostawa produktów drobnicowych o kształtach regularnych:

Przedpłata do 30 kg - 19 zł

Pobranie do 30 kg - 23 zł (pobranie nie jest możliwe dla niektórych produktów w sklepie)

Darmowa dostawa:

Minimum logistyczne 1000 zł - w skład zamówienia do darmowej dostawy nie mogą wchodzić produkty o niestandardowym kształcie. Zaliczamy do nich rury PE, HDPE, PVC, linie kroplujące oraz rury montażowe.
Minimum logistyczne dla produktów neistandardowych wynosi 5000 zł.

Dostawa produktów gabarytowych o kształtach nieregularnych:

Watość paczki gabarytowej jest wyceniana indywidualnie w koszyku klienta. Koszt dostawy paczki gabarytowej jest wynikową wagi produktu oraz jego rozmiaru i kształtu.

Koszt 38 - 160 zł

Dodaj do ulubionych
i-Raty - raty onlinei-Leasing - leasing onlineRaty PayU

Automatyczna kosiarka do trawników XR3 3000 Cub Cadet do samodzielnego montażu na ogród 1600m2 (max. 3000m2)

Zapytaj o produkt

Pomoc techniczna

793 460 553w godz. 8-16.30
Podziel się:
Ocena: 0 na 5 (Opinii: 0)Dodaj opinię

Opis i specyfikacja

XR3 3000 Cub Cadet (Robomow) jest idealną kosiarką do utrzymania trawnika o powierzchni max. 3000 m2, natomiast zalecany jest montaż na trawnikach do 1600m2. Robot XR 3 jest przeznaczony na duże powierzchnie trawnikowe, Wyposażony w dwa silniki bezszczotkowe 2 x 200W oraz największą w klasie szerokość koszenia- 56cm. Najwyższa prędkość obrotowa noży koszących 4000/3300rpm, pozwala na szybkie i idealne cięcie trawnika. W połączeniu ze stacją ładującą zapewnia w pełni automatyczne utrzymanie trawnika na idealnej wysokości oraz perfekcyjny wygląd każdego dnia. Robot koszący został wyposażony w szereg zabezpieczeń zarówno samego urządzenia jak i podzespołów. Dodatkowo zainstalowane w robocie koszącym czujniki usprawniają i potęgują jego możliwości tak aby zmaksymalizować wydajność przy najkrótszym czasie koszenia.

Cub Cadet (dawniej Robomow) to zrobotyzowana kosiarka przeznaczona do samodzielnego koszenia i utrzymywania trawnika.

Prosta jednorazowa konfiguracja – kosiarka XR 3 wymaga jedynie prostej jednorazowej konfiguracji, która może zostać z łatwością przeprowadzona sampodzielnie przez klienta. Kosiarka Robomow wykrywa przewód przy użyciu specjalnych czujników i pilnuje, aby zawsze pozostawać wewnątrz wyznaczonej strefy.

Metoda działania:
- Kosiarka Cub Cadet automatycznie kosi trawnik. Jej stan stale zmienia się między koszeniem a ładowaniem.
- Samodzielnie opuszcza stację dokującą i kosi trawnik.
- Koszenie obwodowe – w przeciwieństwie do innych zrobotyzowanych kosiarek do trawników urządzenie Cub Cadet to jedyna kosiarka, która pracuje w specjalnym trybie obwodowym. Podąża ona wtedy za przewodem obwodowym i gwarantuje dzięki temu kompletne koszenie zadanego terenu. Cub Cadet to jedyna zrobotyzowana kosiarka, której obszar pracy noży jest szerszy niż rozstaw kół.
- Szukanie stacji dokującej – gdy stan naładowania akumulatora staje się zbyt niski, kosiarka Robomow rozpoczyna szukanie stacji dokującej. W tym trybie nie kosi trawnika.
- Po wjeździe do stacji dokującej kosiarka XR 3 ładuje akumulator, a następnie kontynuuje koszenie. Koszenie trwa, aż do upływu zadanego czasu koszenia trawnika (czas zależy od wybranej strefy koszenia).
- Po zakończeniu koszenia całego obszaru (cykl koszenia) kosiarka Cub Cadet pozostaje w stacji dokującej, aż do rozpoczęcia kolejnego cyklu koszenia.
- Aby utrzymać dobrą kondycję i wygląd trawnika, kosiarka XR 3 realizuje dwa cykle koszenia w tygodniu. Jeśli jednak trawnik wymaga więcej koszenia, czas jednego cyklu pracy kosiarki robotycznej można z łatwością skonfigurować.
- Do zarządzania ustawieniami kosiarki Cub Cadet służy panel sterowania znajdujący się na górze urządzenia.
- Wydajny system cięcia – bardzo ostre noże kosiarki Robomow pozwalają wykonywać pierwsze cięcie w sezonie, gdy trawa jest względnie wysoka. Cub Cadet RX 3 jest wyposażony, aż w dwa noże koszące.
- Dostępność – szerokość koszenia kosiarki XR 3 (56 cm) oraz wydajny system cięcia umożliwiają bardzo szybkie koszenie, po którym można swobodnie korzystać z trawnika wraz z całą rodziną.

Pozostawienie trawy po koszeniu – kosiarka Cub Cadet tnie trawę na bardzo małe kawałki, które wnikają w system korzeniowy trawnika, ulegają rozkładowi i działają jak naturalny nawóz. Wycinki trawy składają się w około 80–85 procentach z wody oraz uwalniają do gleby cenne składniki odżywcze. Jest to proces naturalnego recyklingu trawy.
 

Gwarancja oryginalności produktu- wszystkie sprzedawane przez nas produkty są oryginalne i w całościi pochodzą od oficjalnych dystrybutorów danej marki w Polsce. Produkty są obięte standardowym okresem gwarancyjnynym zgodnym z polityką poszczególnych producentów.

PrzeznaczenieDo dużych trawników i ogrodów o skomplikowanym kształcie.
Rodzaj ostrza2 x monolitowe, 3 ramienne ostrze z wysokiej jakośc stali
Układ zasilaniaAkumulator 26V (LiFePO4) 4,5 Ah
Układ ładowaniaCałkowicie automatyczny
Napęd tarczy tnącejSilnik bezszczotkowy
Wysokość cięcia20 - 80 mm, regulowana
Max. powierzchnia koszenia3000 m2
Standardowy czas pracy55 - 70 min
Standardowy czas ładowania50 - 70 min
Wymiary (dł. x szer. x wys.)73,5x66x31 cm
Ciężar20 kg
Czujnik podnoszeniaTak
Czujnik nachyleniaTak
Czujnik deszczuTak
Koła jezdne3 koła: Dwa duże- jezdne, jedno małe, naprowadzające
Maks. kąt nachylenia stoku36% (20°)
Liczba obsługiwanych stref1 strefa główna, 4 podstrefy, 2 oddzielne strefy
Szerokość koszenia56 cm
Długość przewodu zasilającego15 m
Wąskie przejściamin. 60 cm (między przewodami), 1,5 m
Czujnik kolizjiTak
Moc koszenia2 x 200 W
Lokalizacja stacji ładującejNa trawniku
BluetoothWbudowany
Materiał wykonaniaObudowa z plastiku
Zużycie energii22 kWh na miesiąc
Prędkość obrotowa noży4000/3300 obr./min
WyświetlaczLCD z menu programów
Gwarancja2 lata ( zakup konsumencki)
Moduł GSMOpcjonalnie
Programowanie koszeniaMobilna aplikacja, Przy pomocy wyświetlacza LCD
ZabezpieczenieKod PIN, Alarm, Zabezpieczenie przed dziećmi
Dodatkowe informacjeoszczędzanie energii, ochrona antykradzieżowa
Modułowa budowaRobomow został zaprojektowany w taki sposób aby można go było obsługiwać, serwisować praktycznie bez żadnych narzędzi.
Konstrukcja kółKoła szersze aż o 70% zapewniają lepszą manewrowość
Mobilna aplikacjaSterowanie, nawigacja i monitorowanie Twojego Robomow za pomocą smartfona
SmartMowPłynne ruchy gwarantują doskonale skoszony trawnik. Ta wyjątkowa funkcja zwiększa żywotność urządzenia i oferuje aż o 10% szybszą pracę
TurbomowRobot automatycznie się wyłącza, gdy trawa zostanie przycięta na zaprogramowaną wysokość
Wyznaczanie terenu koszeniaWkopywanie przewodu ograniczającego, Przybijanie przewodu ograniczającego

http://robotykoszace.com/images/robomow/roboty/mocniejszy.png

Mocniejszy - mocniejszy system koszący w porównaniu z konkurencyjnymi robotami koszącymi, przeznaczonymi do pracy na podobnych powierzchniach.

Szybszy - szybsze koszenie niż w przypadku konkurencyjnych robotów koszących przeznaczonych do pracy na podobnych powierzchniach.

Dokładniejszy - unikatowy tryb koszenia krawędzi i obszar pracy ostrzy szerszy niż rozstaw kół zapewniają dodatkowe wykończenie charakterystyczne dla urządzeń Robomow.

Przyjazny - łatwa obsługa dzięki elastycznym opcjom instalacji i pełnej kontroli prosto ze smartfona przy użyciu aplikacji na urządzenia mobilne Robomow App!

Gwarancja - trzeci rok gwarancji obowiązuje po rejestracji w ciągu 90 dni od pierwszego uruchomienia i obejmuje wyłącznie części i robociznę.

Smartmow - płynne ruchy gwarantują doskonale skoszony trawnik. Ta wyjątkowa funkcja zwiększa żywotność urządzenia i oferuje aż o 10% szybszą pracę niż w przypadku innych modeli.

Turbomow - z łatwością radzi sobie z bujną trawą. Tryb TurboMow automatycznie się wyłącza, gdy trawa zostanie przycięta na zaprogramowaną wysokość.

Ostrze - koniec ze zniszczonymi ostrzami! Ostrza urządzenia Robomow są niezwykle wytrzymałe i solidnie zamocowane. To gwarancja maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa użytkowania. Ostrza wymagają wymiany zaledwie raz w roku.

Modułowa konstrukcja - koniec z przestojami! Specjalna konstrukcja urządzenia umożliwia szybką i intuicyjną wymianę części — większość z nich można wymienić samodzielnie, skracając przestoje w pracy.

Aplikacja - aplikacja mobilna Zarządzaj i komunikuj się z Robomowem przez telefon komórkowy lub tablet. Aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS!

Bezpieczeństwo - ostrze Robomowa przestaje się obracać natychmiast po podniesieniu go lub pochyleniu w pionie. Gdy zderzak wyczuje przeszkodę, ostrze zatrzyma się i Robomow zmieni kierunek jazdy. Aby uniemożliwić dzieciom obsługę Robomowa, należy aktywować funkcję ochrony przed dziećmi

Zabezpieczenie przed dziećmi - ochrona przed dziećmi ta funkcja menu zapewnia bezpieczeństwo, uniemożliwiając obsługę kosiarki dzieciom i innym osobom niezaznajomionym z jej bezpiecznym użytkowaniem.

Czujnik deszczu - specjalne oprogramowanie urządzenia Robomow chroni je przed deszczem. W przypadku opadów robot wraca do stacji dokującej i kontynuuje koszenie dopiero po ich ustaniu. Czujnik deszczu można regulować.

Kod PIN - kod zapobiega przypadkowemu uruchomieniu kosiarki, np. przez dziecko. Osobisty kod PIN uniemożliwia obsługę urządzenia bez zgody właściciela.

Moduł GSM - moduł ten gromadzi dane techniczne kosiarki Robomow, co zapobiega awariom i skraca czas przestoju maszyny. Moduł przesyła alarmy dotyczące obsługi i bezpieczeństwa bezpośrednio na smartfony!

Wzmocniona konstrukcja kół - koła szersze aż o 70% zapewniają lepszą manewrowość (dostępne jako wyposażenie dodatkowe do modeli RC304).

Wzniesienia - kosiarka automatyczna Robomow może kosić powierzchnie wewnątrz obszaru roboczego ze stokami do 36procent (20°) stopni.

Wielostrefowość - samodzielnie porusza się pomiędzy różnymi strefami w ogrodzie (połączonymi ścieżką lub pasem trawy) i wraca po zakończeniu pracy w danej strefie.

Regulacja wysokości koszenia - wysokość cięcia Robomowa można dostosować do potrzeb trawnika za pomocą płynnej regulacji ustawienia wysokości ostrza tnącego.

Niski hałas - chociaż Robomow jest bardzo silny, jest także bardzo cichy i pozwala cieszyć się trawnikiem, nawet podczas koszenia

Tryb pracy ekonomicznej - stosowanie opcji ECO do pracy Robomowa pozwala na użycie minimalnej energi do cięcia trawy z zachowaniem wysokich możliwości utrzymania trawnika.

Wysoka trwałość akumulatora - zastosowanie niezwykle wydajnych akumulatorów litowo-ferrytowych gwarantuje dużą prędkość koszenia i długi czas pracy urządzeń Robomow.

Do ściągnięcia: Instrukcja obsługi Robot koszący RC 304 Robomow (EAN 7290014674103)

 


 

Robomow® – pielęgnacja trawnika jeszcze nigdy nie była tak prosta

 

Najlepszy czas na koszenie - koś trawnik, kiedy trawa jest sucha. Zapobiega to zbijaniu się wycinki i pozostawianiu stosów na trawniku. Koś pod koniec dnia, a nie w czasie upału.

 


Częstość koszenia - koś często, tworząc krótkie, małe wycinki. Podczas aktywnego wzrostu częstość koszenia należy zwiększyć do raz na 3–5 dni, aby uniknąć zbyt dużego wzrostu trawy. Krótkie wycinki rozkładają się szybko i nie będą pokrywać powierzchni trawy. Jeśli trawa jest zbyt wysoka, zwiększ wysokość koszenia, a następnie stopniowo zmniejszaj ją w kilku cyklach koszenia.

 

Wysokość cięcia - przestrzegaj „reguły 1/3”. Koś nie więcej niż 1/3 długości trawy. Prawidłowe
koszenie będzie produkować krótkie wycinki, które nie odkładają się na trawie. Gdy trawnik rośnie szybko, na przykład na wiosnę, może być konieczne częstsze albo dwukrotne koszenie trawnika.

 

Pozostawienie trawy po koszeniu - pozostawienie trawy po koszeniu zmniejsza ilość potrzebnej wody, ponieważ wycinki zawierają około 80–85% wody. Pozostawienie trawy po koszeniu spowalnia straty parowania z powierzchni gleby i oszczędza wodę. Większość trawników potrzebuje mniej wody, gdy trawa jest pozostawiona po koszeniu.

 


Podlewanie - podlewaj trawnik między godziną 4 rano a 8 rano, aby woda miała czas wsiąknąć w glebę, zanim żar słońca spowoduje jej wyparowanie. Trawnik potrzebuje 3–4 cm wody raz w tygodniu. Głębokie podlewanie trawy pozwala rozwijać głęboki system korzeniowy, umożliwiający trawnikowi opieranie się chorobom i suszom.

 

Nie przelewać - zbyt dużo wody to nie tylko marnotrawstwo, lecz również potencjalne zwiększenie wzrostu darni, które może skutkować potrzebą częstszego koszenia. Pozwól podłożu częściowo wyschnąć między podlewaniami. Podlewaj, kiedy 5 cm wierzchniej warstwy gleby jest wysuszone. Użyj śrubokrętu, aby sprawdzić glebę i zmierzyć głębokość wilgoci.

 


Nawożenie - pozostawianie trawy po koszeniu zmniejsza ilość nawozu, jaką potrzebuje trawnik, ponieważ wycinki zaspokajają około 1/4 rocznych potrzeb trawnika.

 

Nóż - utrzymuj nóż kosiarki naostrzony. Ostry nóż zapewnia czyste, bezpieczne i wydajne cięcie. Tępy nóż kosiarki zrywa i niszczy końcówki trawy, które mogą stanowić punkt wejścia dla organizmów chorobotwórczych i osłabiać trawę. Zaleca się, aby wymieniać nóż kosiarki Robomow raz w roku.

 

Poszycie - wycinki i poszycie nie są ze sobą połączone. Jak wspomniano wcześniej, wycinki trawy to około 80–85 procent wody z niewielką ilością drzewnika, co oznacza, że szybko się rozkładają.
Gdyby się nad tym zastanowić, pola golfowe, boiska sportowe i parki od lat koszą trawę i prowadzą recykling bez koszy na trawę. Niewielka ilość poszycia (około 1,25 cm) w rzeczywistości zapewnia trawnikowi korzyści. Pozostawienie skoszonej trawy na trawniku chroni system korzeniowy przed ciepłem i utratą wody.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące robotów koszących Robomow zachęcamy do lektury poradników naszego partnera firmy www.robotykoszace.com

 

 

 

Zapraszamy do dodania opinii o Robot koszący XR3 3000 Cub Cadet 1600m2

(5/5)

Wybierz swoją ulubioną markę

W celu usprawnienia korzystania z naszej strony stosujemy pliki cookie. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację naszych warunków stosowania plików cookie. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej. (Więcej o ciasteczkach) Polityka prywatności

Zamknij