Zaloguj się
Twoje konto
zamknij
605460553

Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)

Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)
  • Dostępność:W magazynie
  • Wysyłka w ciągu: 10 dni

2999,00

Sprawdź koszty dostawy

Dostawa produktów drobnicowych o kształtach regularnych:

Przedpłata do 30 kg - 19 zł

Pobranie do 30 kg - 23 zł

Dostawa produktów gabarytowych o kształtach nieregularnych:

Watość paczki gabarytowej jest wyceniana indywidualnie w koszyku klienta. Koszt dostawy paczki gabarytowej jest wynikową wagi produktu oraz jego rozmiaru i kształtu.

Koszt 38 - 160 zł

 

Dodaj do ulubionych
Raty PayU
  • Nr produktu:22AXBA-A619
  • Producent:Robomow

Robot koszący do trawy Robomow RX12U - 150 m2 z obsługą wąskich przejść i bazą poza trawnikiem

Zapytaj o produkt

Pomoc techniczna

605460553783782237
Podziel się:
Ocena: 0 na 5 (Opinii: 0)Dodaj opinię

Opis i specyfikacja

Robomow RX 12U to wyjątkowo mały i praktyczny robot koszący do trawników o powierzchni do 150m2. Specjalnie zaprojektowane ostrza o szerokości 18cm i ruchoma głowica kosząca pozwalają na perfekcyjne cięcie w każdym terenie, nawet na powierzchniach o zróżnicowanym kształcie i nierównej powierzchni. Konstrukcja RX została wyposażona w unikalny ślizgacz dający robotowi najlepszą zwrotność. Dzięki ślizgaczowi urządzenie z łatwością manewruje pomiędzy
przeszkodami
a jego małe gabaryty pozwalają pokonywać bardzo wąskie przejście.

RX został stworzony z myślą o użytkownikach, dlatego jego instalacja jest niezwykle prosta i zajmuje mniej niż godzinę. Urządzenie rozpoczyna pracę po naciśnięciu jednego przycisku ! Urządzenie zostało również wyposażone w "Mulch cleaner", opatentowaną technologią samooczyszczania, która
usuwa ścinki trawy podczas koszenia, dla lepszej wydajności i łatwiejszej konserwacji!

Robot RX 12U jest przystosowany do samodzielnego montażu. Nie wymaga konfiguracji ani ustawienia harmonogramu pracy. Wystarczy zamontować przewód obwodowy i włączyć robtoa jednym przyciskiem. Sam dostosuje czas i warunki pracy do istniejącego obszaru.

Robot koszący automatycznie opuszcza stację dokującą w określone dni, kosi trawnik i wraca do bazy na ładowanie akumulatorów, by następnie z powrotem wrócić do pracy. Małe roboty z serii RX posiadają tygodniowy harmonogram pracy. RX dają możliwość instalacji bazy ładującej poza obszarem trawnika, aby korzystać z całej jego powierzchnii bez ograniczeń. Kosiarka może pokonywać wzniesienia do 15% (8.5°) co daje możliwość montażu na trawnikach, które nie są idealnie proste.

Robomow tnie trawę na małe drobiny, które nie wymagają zbierania z powierzchni trawnika. Mulcz rozkłada się, stając się naturalnym źródłem wody i minerałów dla trawnika. Zakres pracy kosiarki wyznacza się montując przewód obwodowy wzdłuż krawędzi trawnika, wyznaczając kosiarce wirtualny mur. Możliwość koszenia wielu stref pozwala na niezależny dojazd do różnych zakamarków Twojego ogrodu (połączonych ścieżką lub pasem trawy). Podczas pracy robot porusza się losowo co zapewnia idealne cięcie i pełne pokrycie koszonego trawnika. Zmienny ruch zapobiega również ugniataniu i rozjeżdżaniu trawnika. Specjalnie zaprojektowane ostrza i ruchoma głowica kosząca dopasowująca się do kształtu trawnika pozwalają na wysoką jakość koszenia nawet w przypadku nierównych i zróżnicowanych ogrodów.

Aby dodatkowo chronić swojego robota opcjonalnie można dokupić specjalny domek RoboHome zapewniający ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Montaż robota koszącego możesz zlecić firmie lub wykonać go samodzielnie. To banalnie proste:

Rozłóż przewód obwodowy wokół zewnętrznych krawędzi trawnika oraz takich obszarów chronionych, jak drzewa, rośliny, oczka wodne i inne obiekty. Przewodu nie trzeba później składać, gdyż wraz ze wzrostem nowej trawy staje się stopniowo całkowicie niewidoczny. Dzieje się tak już po około trzech tygodniach od rozłożenia. To wszystko! System jest ustawiony i gotowy do koszenia.

 

PrzeznaczenieDo trawników o małej powierzchni z prostą strukturą.
Rodzaj ostrzaPojedyncze ostrze
Układ zasilaniaAkumulator 12V kwasowo-ołowiowy 7 Ah
Układ ładowaniaCałkowicie automatyczny
Napęd tarczy tnącejSilnik szczotkowy
Wysokość cięcia15-45 mm, regulowana
Rekomendowana powierzchnia koszenia150 m2
Max. powierzchnia koszenia250 m2
Standardowy czas pracy90-120 min
Standardowy czas ładowania16 - 20 godzin
Wymiary (dł. x szer. x wys.)53x42x26 cm
Ciężar7,5 kg
Czujnik podnoszeniaTak
Czujnik nachyleniaTak
Czujnik deszczuBrak
Koła jezdneBieżnik uniwersalny
Maks. kąt nachylenia stoku8,5°/15%
Poziom hałasu64 dB (tryb Eco)
Szerokość koszenia18 cm
Czujnik kolizjiTak
Moc koszeniasilnik 100W
Lokalizacja stacji ładującejMoże znajdować się poza trawnikiem
Materiał wykonaniaObudowa z plastiku
Zużycie energii2.5 kWh/miesięcznie
Gwarancja2 lata
Wydajność robocza na godzinę (m2/h)55
ZabezpieczenieBlokada rodzicielska
Dodatkowe informacjeobsługa wąśkcih przejść
Modułowa budowaRobomow został zaprojektowany w taki sposób aby można go było obsługiwać, serwisować praktycznie bez żadnych narzędzi.
RoboHomeopcjonalnie
Strefy oddzielne2
Maks. długość przewodu obwodowego150 m
Przewód obwodowy (m)70 m
Szpilki montażowe100 szt
Czujnik bezpieczeństwa w uchwycieTak
Wyznaczanie terenu koszeniaWkopywanie przewodu ograniczającego, Przybijanie przewodu ograniczającego

Ślizgacz - Unikalna powierzchnia zaprojektowana dla uzyskania najlepszej zwrotności robota. Dzięki ślizgaczowi urządzenie z łatwością manewruje pomiędzy przeszkodami.

Ruchoma głowica kosząca - Specjalnie zaprojektowane ostrza i ruchoma głowica kosząca pozwalają na nieskazitelne cięcie w każdym terenie, gwarantując doskonałe cięcie za każdym razem nawet na powierzchniach o zróżnicowanym kształcie.

Solidne ostrze tnące - bezpieczne i gwarantujące maksymalną wydajność ostrze tnące wymagające wymiany zaledwie raz w roku.

Zewnętrzna baza dokująca - Zainstaluj bazę ładującą poza obszarem
trawnika, aby korzystać z całej jego powierzchnii bez ograniczeń.

Czujnik bezpieczeństwa - Czujnik w uchwycie transportowym
zapewnia maksymalne bezpieczeństwo zatrzymując pracę ostrza przy próbie uniesienia kosiarki.

Funkcja obsługi wąskich przejść - Bez wysiłku przemieszcza się przez wąskie obszary i przejścia. Oszczędność czasu i energii.

Blokada rodzicielska - Funkcja bezpieczeństwa, która zapobiega uruchomieniu urządzenia przez dzieci lub inne niepowołane osoby.

Modułowa konstrukcja - Nie opuścisz żadnego koszenia! Wymiana elementów Robomow jest łatwa i intuicyjna, dzięki czemu w przypadku potrzeby wymiany unikniesz długotrwałych przestojów w środku sezonu.

Mulch cleaner - Jedyna kosiarka z opatentowaną technologią samooczyszczania, która usuwa ścinki trawy podczas koszenia, dla lepszej wydajności i łatwiejszej konserwacji.

RoboConnect - Zarządzaj i kontroluj swoją kosiarkę za pomocą smartfona, aplikacji internetowej lub aktywacji głosowej! Znajdź kosiarkę w ciągu kilku minut w przypadku kradzieży, dzięki RoboConnect+.

Łatwy w obsłudze - Niezwykle prosta i szybka instalacja, która trwa mniej niż jedną godzinę! Urządzenie rozpoczyna pracę po naciśnięciu jednego przycisku

Regulacja wysokości koszenia - wysokość cięcia Robomowa można dostosować do potrzeb trawnika za pomocą płynnej regulacji ustawienia wysokości ostrza tnącego.

Niski hałas - chociaż Robomow jest bardzo silny, jest także bardzo cichy i pozwala cieszyć się trawnikiem, nawet podczas koszenia

Tryb pracy ekonomicznej - stosowanie opcji ECO do pracy Robomowa pozwala na użycie minimalnej energi do cięcia trawy z zachowaniem wysokich możliwości utrzymania trawnika.

Wysoka trwałość akumulatora - zastosowanie niezwykle wydajnych akumulatorów litowo-ferrytowych gwarantuje dużą prędkość koszenia i długi czas pracy urządzeń Robomow.

 

Do ściągnięcia: Instrukcja obsługi robota koszącego ROBOMOW RC 304, RC 308, RC312 PRO i U

Do ściągnięcia: Instrukcja obsługi robota koszącego ROBOMOW RS 615, RS 625 i rs 635 PRO i U

Do ściągnięcia: Instrukcja obsługi Robot koszący RC 304 Robomow (EAN 7290014674103)

 


 

Robomow® – pielęgnacja trawnika jeszcze nigdy nie była tak prosta

 

Najlepszy czas na koszenie - koś trawnik, kiedy trawa jest sucha. Zapobiega to zbijaniu się wycinki i pozostawianiu stosów na trawniku. Koś pod koniec dnia, a nie w czasie upału.

 


Częstość koszenia - koś często, tworząc krótkie, małe wycinki. Podczas aktywnego wzrostu częstość koszenia należy zwiększyć do raz na 3–5 dni, aby uniknąć zbyt dużego wzrostu trawy. Krótkie wycinki rozkładają się szybko i nie będą pokrywać powierzchni trawy. Jeśli trawa jest zbyt wysoka, zwiększ wysokość koszenia, a następnie stopniowo zmniejszaj ją w kilku cyklach koszenia.

 

Wysokość cięcia - przestrzegaj „reguły 1/3”. Koś nie więcej niż 1/3 długości trawy. Prawidłowe
koszenie będzie produkować krótkie wycinki, które nie odkładają się na trawie. Gdy trawnik rośnie szybko, na przykład na wiosnę, może być konieczne częstsze albo dwukrotne koszenie trawnika.

 

Pozostawienie trawy po koszeniu - pozostawienie trawy po koszeniu zmniejsza ilość potrzebnej wody, ponieważ wycinki zawierają około 80–85% wody. Pozostawienie trawy po koszeniu spowalnia straty parowania z powierzchni gleby i oszczędza wodę. Większość trawników potrzebuje mniej wody, gdy trawa jest pozostawiona po koszeniu.

 


Podlewanie - podlewaj trawnik między godziną 4 rano a 8 rano, aby woda miała czas wsiąknąć w glebę, zanim żar słońca spowoduje jej wyparowanie. Trawnik potrzebuje 3–4 cm wody raz w tygodniu. Głębokie podlewanie trawy pozwala rozwijać głęboki system korzeniowy, umożliwiający trawnikowi opieranie się chorobom i suszom.

 

Nie przelewać - zbyt dużo wody to nie tylko marnotrawstwo, lecz również potencjalne zwiększenie wzrostu darni, które może skutkować potrzebą częstszego koszenia. Pozwól podłożu częściowo wyschnąć między podlewaniami. Podlewaj, kiedy 5 cm wierzchniej warstwy gleby jest wysuszone. Użyj śrubokrętu, aby sprawdzić glebę i zmierzyć głębokość wilgoci.

 


Nawożenie - pozostawianie trawy po koszeniu zmniejsza ilość nawozu, jaką potrzebuje trawnik, ponieważ wycinki zaspokajają około 1/4 rocznych potrzeb trawnika.

 

Nóż - utrzymuj nóż kosiarki naostrzony. Ostry nóż zapewnia czyste, bezpieczne i wydajne cięcie. Tępy nóż kosiarki zrywa i niszczy końcówki trawy, które mogą stanowić punkt wejścia dla organizmów chorobotwórczych i osłabiać trawę. Zaleca się, aby wymieniać nóż kosiarki Robomow raz w roku.

 

Poszycie - wycinki i poszycie nie są ze sobą połączone. Jak wspomniano wcześniej, wycinki trawy to około 80–85 procent wody z niewielką ilością drzewnika, co oznacza, że szybko się rozkładają.
Gdyby się nad tym zastanowić, pola golfowe, boiska sportowe i parki od lat koszą trawę i prowadzą recykling bez koszy na trawę. Niewielka ilość poszycia (około 1,25 cm) w rzeczywistości zapewnia trawnikowi korzyści. Pozostawienie skoszonej trawy na trawniku chroni system korzeniowy przed ciepłem i utratą wody.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące robotów koszących Robomow zachęcamy do lektury poradników naszego partnera firmy www.robotykoszace.com

 

 

 

 


Zapraszamy do dodania opinii o Robot koszący RX 12U Robomow (150m2)

(5/5)

Wybierz swoją ulubioną markę

W celu usprawnienia korzystania z naszej strony stosujemy pliki cookie. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację naszych warunków stosowania plików cookie. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej. (Więcej o ciasteczkach) Polityka prywatności

Zamknij